Titulinis
Naujienos
2022 - 12 - 06

Paveldosaugininkų konsultacija Kėdainiuose

IMG_0667-50a3ad772f798a5895d7c3b78c742277.JPG
Kėdainių miesto gyventojai bei visi suinteresuoti istorinio senamiesčio išsaugojimu gruodžio 5 d. atvyko į viešą konsultaciją, įvykusią Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 4). Konsultacijoje aptarta, kaip vykdoma pastatų naudojimo priežiūra, kaip įgyvendinamos pastatų administratoriaus funkcijos, akcentuota pastatų fasadų tvarkybos ir priežiūros problematika, akcentuota Kėdainių senamiestyje esančių apleistų ir nenaudojamų pastatų, pvz., pastatas Didžioji g. 48, Kėdainių ligoninės pastatų komplekso pirmas ligoninės pastatas (u. k. 32755), problematika, kalbėta apie savavališkų statybų problemą, Apytalaukio, Šlapaberžės ir Terespolio dvarų sodybų tvarkybą ir priežiūrą, gyventojams paaiškinta, kaip tvarkomos kultūros paveldo objektų vertingosios savybės, kokie keliami paveldosaugos reikalavimai restauravimui, remontui. Daug klausimų buvo dėl archeologinių tyrimų vykdymo, medžių kirtimo ir genėjimo, senamiestyje esančių gatvių atšakų tvarkybos ir priežiūros ir kt. Susirinkusieji pritarė nuomonei, kad tokias konsultacijas tikslinga rengti kiekvienais metais, kad tai taptų tradicija. Tokie susitikimai paskatintų miesto gyventojus būtų aktyvesniais saugant kultūros paveldą.
Konsultacijoje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės Meras Valentinas Tamulis, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinio skyriaus vyr. specialistė Asta Naureckaitė ir vyr. specialistė Ernesta Barzdžiukienė, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Rytis Vieštautas ir vyr. specialistė Daiva Ramanauskienė, UAB ,,Kėdainių butai“ atstovai, Kėdainių krašto muziejaus atstovai, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistas Vytautas Nargelavičius, pastato Didžioji g.  29 savininkas Julius Ragauskas ir kt.
 
KPD informacija
KPD (Astos Naureckaitės) nuotrauka
 
 
Paskutinį kartą redaguota2022 - 12 - 06

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas