Titulinis
Naujienos
2020 - 02 - 07

Kryptingas bendradarbiavimas saugant kultūros paveldą Lazdijų rajone

paveldo-16360-8154b943a1015ceae5875197b792a037.jpg
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus skyriaus vedėjas Aliumi Baranausku ir vyriausioji specialistė Margarita Janušonienė susitiko su Lazdijų rajono savivaldybės mere Ausma Miškiniene, jos pavaduotoju Audriumi Klėju bei patarėja Sonata Dumbliauskiene aptarti veiklos aktualijų ir bendradarbiavimo sričių.
 
Apžvelgdamas kultūros paveldo objektų situaciją Lazdijų rajone, A. Baranauskas sakė, jog problemų šuo metu nėra – visi 127 objektai, tarp kurių – piliakalniai, kapinės, yra tvarkomi, už jų priežiūrą jau daug metų yra atsakingi seniūnai. Du kultūros paveldo objektai priklauso Lazdijų krašto muziejui, trys bažnyčios – Rudaminos, Krikštonių ir Veisiejų – religinėms bendruomenėms. Didžiausia saugotina vertybė Lazdijų rajone yra Būdviečio svirnas – seniausias svirnas visoje Lietuvoje. Jis priklauso Vilkaviškio vyskupijai. Specialistų nuomone, statiniu šiuo metu nėra tinkamai pasirūpinta. Kita problema, aktuali visoje apskrityje, dažna savivaldybių darbuotojų, kurie atsakingi už paveldosaugą, kultūros paveldo objektų stebėseną, kaita. Lazdijų krašto muziejus, Veisiejų bei Metelių regioniniai parkai buvo pagirti už tai, kad kryptingai ir reguliariai vykdo su paveldosauga susijusios informacijos sklaidą.
 
Savivaldybės merė Ausma Miškinienė akcentavo, kad dažnai gyventojai kreipiasi prašydami investuoti, sutvarkyti vieną ar kitą kultūros paveldo objektą. Pasak merės, gyventojams nėra aktualu, kam statinys priklauso. Jie tiesiog rūpinasi saugotinais gimtųjų vietų objektais. A. Miškinienė sakė esanti dėkinga Lazdijų krašto verslininkams, svariais indėliais prisidėjusiems tvarkant rajone esančius kultūros paveldo objektus, dažniausiai – bažnyčias. Ji teigė, jog savivaldybės vadovams šalia aktualių ūkinių klausimų yra svarbu spręsti kultūros problemas – tai nėra pamiršta ar ignoruojama.
 
Susitikimo metu pasiūlyta bendradarbiauti nustatant prioritetinius objektus rajone ir kooperuojant pasirinktam tikslui savivaldybės, Departamento ir įvairių kitų šaltinių lėšas.
 

Parengta pagal Lazdijų rajono savivaldybės informaciją.

Paskutinį kartą redaguota2020 - 02 - 07

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas