Titulinis
Naujienos
2019 - 10 - 09

Tarpdisciplininės konferencijos "Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą" akimirkos

DSC04362 (2)-91ee9cebc46ce58d9c7a81b3d35cb26b.JPG

Šių metų spalio 7-8 dienomis "Vilnius Tech Park SAPIEGOS" vyko jau penktoji tarpdisciplininė konferencija, skirta Pasaulinei architektūros dienai. Šį kartą prie konferencijos organizavimo prisijungus Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos, dėmesys buvo skiriamas nekilnojamojo kultūros paveldo išsaugojimo kriterijaus aktualizavimui.

 

Konferencijos metu integruoto požiūrio į kultūros paveldą architektūros kokybės kontekste, šiuolaikinės paveldosaugos valdymo ir teisinės apsaugos neturinčios architektūros Lietuvoje verčių klausimai buvo aptarti pasitelkus 2011 m. UNESCO Rekomendacijos dėl istorinio urbanistinio kraštovaizdžio bei 2018 m. Davoso deklaracijos, akcentuojančios kultūros svarbą gyvenamajai aplinkai ir iškėlusios Baukultur koncepsiją, nuostatas.

 

Pirmąją konferencijos dieną buvo viešinamos aktualios temos, pristatytos kvietinių pranešėjų iš užsienio ir Lietuvos. Pirmosios konferencijos dienos vaizdo įrašą galite peržiūrėti Lietuvos architektų rūmų Youtube kanale: https://www.youtube.com/channel/UCp0TMP1Xx517IcWrkVherrw

Antroji diena buvo skirta tarpinstitucinio bendradarbiavimo gerinimui bei glaudesnio dialogo mezgimui. Tiesiogiai su konferencijos tema dirbančių institucijų atstovai kūrybinių dirbtuvių metu keitėsi įžvalgomis bei analizavo konkrečius kultūros paveldo objektų išaugojimo ir įveiklinimo atvejus.

 

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos konferencijoje pristatė I-ąją sesiją: Kultūros paveldo išsaugojimo iššūkiai. Šios sesijos metu kviestiniai pranešėjai iš Jungtinės Karalystės, Šveicarijos ir Italijos skaitė pranešimus ypač aktualiomis temomis.

 

David Henry Tomback (Jungtinė Karalystė), VšĮ "Historic England" Ekonominės plėtros departamento direktorius pristatė būdus, kaip iš naujo galima panaudoti istorinius pastatus ir juos integruoti į urbanistinį kontekstą.

 

Pranešimo medžiagą anglų k. galite peržiūrėti čia.

 

Benoît Dubosson (Šveicarija) koordinuoja poveikio paveldui vertinimą UNESCO objektuose ir Šveicarijos Konfederacijos statybos/planavimo projektuose bei dalyvauja keliose tarptautinėse UNESCO paveldo koordinacinėse darbo grupėse. Konferencijos metu Benoît Dubosson pristatė Baukultur koncepciją, kuri ragina šiuolaikinę architektūrą ir esamą pastatų infrastruktūrą bei viešąją erdvę suprasti kaip vieną visumą ir 2018 m. priimtą Davoso deklaraciją.

 

Pranešimo medžiagą anglų k. galite peržiūrėti čia.

 

Giovanni Minutoli (Italija), Florencijos ir Pavia universitetų bei Turino politechnikumo dėstytojas ir Andrea Arrighetti (Italija) -  Sienos universiteto Istorijos mokslų ir kultūros paveldo skyriaus "Architektūros archeologijos" lektorius, dalijosi 3D metodų taikymo patirtimi Italijoje ir kitose šalyse, restauruojant kultūros paveldo objektus.

 

Pranešimo medžiagą anglų k. galite peržiūrėti čia.

 

Paskutinį kartą redaguota2019 - 10 - 10

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas