Titulinis
Naujienos
2019 - 04 - 26

Susitikimas su kultūros paveldo specialistais Žemaitijoje

58377775_1499455440189073_2888920674032680960_o-413f06a2eca9db147ec5cf30fc4da788.jpg
Balandžio 25-ąją, ketvirtadienį Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras lankėsi Žemaitijoje. Direktorius susitiko su Kultūros paveldo departamento teritorinių Telšių ir Šiaulių skyrių vadovais bei darbuotojais, taip pat apsilankė Varnių regioninio parko direkcijoje, Telšių vyskupijos kurijoje ir Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre ir katedroje.
 
Susitikime su Kultūros paveldo departamento teritorinių skyrių vedėjais ir darbuotojais, apsvarstęs sklandžios tarpusavio komunikacijos ir glaudaus bendradarbiavimo didinimo bei gerinimo galimybes, teisės aktų taikymo problematiką, aktyvesnio savivaldybių įtraukimo į gyventojų konsultavimo ir paveldosaugos veiklas klausimus, taip pat aptarė ir galimus skyrių pertvarkos variantus. Apsilankęs Varnių regioninio parko direkcijos lankytojų centre, direktorius su darbuotojais apsikeitė žiniomis apie piliakalnių tvarkymo metodus bei sektinus pavyzdžius. Šiai sričiai Varnių regioninio parko direkcija skiria itin daug dėmesio.
 
Vizito į Žemaitiją metu daug dėmesio buvo skiriama bažnytinio paveldo atnaujinimui, jo pritaikomumui bei pristatymui visuomenei. Prieš savaitę Paryžiaus Dievo Motinos katedroje įsiplieskęs gaisras, sunaikinęs katedros stogą ir jį laikančias medines konstrukcijas, dar kartą priminė apie priešgaisrinės saugos svarbą saugojamuose paveldo objektuose. Šiai problemai, ypač aktualiai medinėms Žemaitijos bažnyčioms ir buvo sutelktas ypatingas dėmesys, lankantis vyskupijoje. Taip pat su Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu ir architektu Algirdu Žebrausku buvo aptarta vyskupijos kurijos, vienuolyno ir Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros atnaujinimo vizija, susipažinta su šiuo metu katedroje vykstančiais senovinių freskų restauravimo darbais. Ketinimas visą vyskupijos seminarijos, katedros ir jas supančių erdvių kompleksą tvarkyti kompleksiškai yra sveikintinas.
 
Vienuolyne norima įkurti muziejų, skirtą atminti Telšių vyskupui, kandidatui į palaimintuosius Vincentui Borisevičiui. Vyskupijos erdvių atnaujinimas ir pritaikymas muziejui, suteiktų bažnyčiai papildomą edukacinę funkciją, panaudotiną lankytojų traukai ir jų savišvietai. Pasak architekto A. Žebrausko, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra yra tikras architektūrinis unikumas – ši bažnyčia yra vienanavis, dviaukštis statinys. Telšių savivaldybės, vyskupijos ir visuomenės, vietinių organizacijų bei statinių naudotojų sklandus bei glaudus tarpusavio bendradarbiavimas miesto veidą formuojančių objektų tvarkybos klausimais, galėtų būti sektinu pavyzdžiu ir kitiems šalies miestams bei savivaldybėms.
 
Susitikime su Šiaulių vyskupijos kancleriu ir architektais buvo aptartas Šiaulių katedros pritaikymas platesniam pažintiniam lankymui.
 
                 
Paskutinį kartą redaguota2019 - 04 - 26

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas