Titulinis
Naujienos
2019 - 04 - 19

Rokiškio krašto muziejuje vyko Lietuvos paveldo apsaugos specialistų šventė

MK_35605-9d912bd774d69de7ef190f94963c1238.jpg
Į Kultūros paveldo departamento organizuotą Tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dienos minėjimo renginį muziejaus Didžiojoje menėje susirinko didelis būrys paveldą branginančių ir puoselėjančių specialistų: Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių, Departamento, Kultūros paveldo centro paveldosaugininkai, paveldosaugos veteranai, sveikinimo žodžius tarė LR Kultūros ministerijos, Valstybinės kultūros paveldo komisijos,  Lietuvos ICOMOS nacionalinio komiteto atstovai; šventėje taip pat dalyvavo ir susirinkusiuosius pasveikino LR Seimo nariai Jonas Jarutis ir Raimundas Martinėlis, Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, savo rajonų ir visos Lietuvos savivaldybių paveldosaugininkus apsilankymu pagerbė Anykščių ir Kupiškio rajonų, Panevėžio m. savivaldybių merai.
 
                      Įžanginėje kalboje Departamento direktorius Vidmantas Bezaras pasveikino susirinkusius, pabrėždamas tikintis, kad toks pat darnus ir gausus įvairių institucijų atstovų susibūrimas įmanomas ne tik šventėse, bet, svarbiausia, tariantis ir sprendžiant kasdienes paveldosaugos problemas.
 
                      Renginys buvo turiningas, įvairus, įdomus: Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto vyr. skyriaus specialistė kultūrai Irena Matelienė pristatė ir pakvietė dalyvauti šiemet Lietuvos kultūros sostine tapusio Rokiškio renginiuose, akcentavo šių renginių svarbą vienijant dažnai išsibarsčiusias Rokiškio ir jo apylinkių institucijas, bendruomenes, pavienius iniciatyvius žmones bendram darbui ir tikslui – Rokiškio krašto kultūros ir paveldo pristatymui bei garsinimui. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojo doc. dr. Salvijaus Kulevičiaus  pranešimas buvo skirtas šiemet minimam įsteigimo 100-mečiui Valstybinės archeologijos komisijos, pradėjusios institucinės paveldosaugos procesą ir įgalinusios ne tik istorinės, bet ir paveldosauginės sąmonės atsiradimą, pačios lietuvių visuomenės paveldosauginį sąmonėjimą. Departamento direktorius V. Bezaras pristatė ir apžvelgė šių metų ICOMOS paskelbtą paveldosaugininkų dienos temą „Kaimiškas paveldas: kraštovaizdžiai ir kitos prasmės“, lietuviškų gamtinių-kultūrinių kraštovaizdžių vertes įvesdamas į Europos ir pasaulio kraštovaizdžių kontekstą.
 
                      Kaip ir dera iškilmingam šventiniam renginiui, už ilgametę aktyvią veiklą,  geriausius pastarųjų metų darbus pagerbti ir apdovanoti paveldosaugai nusipelnę veteranai, Restauratorių sąjungos ir Lietuvos archeologų draugijos išrinkti geriausi 2018 m. specialistai, savivaldybių paveldosaugininkai, Departamento, Kultūros paveldo centro specialistai.
 
                      Vėliau svetingų ir kompetentingų Rokiškio krašto muziejaus darbuotojų vedini, paveldosaugininkai apžiūrėjo Rokiškio krašto muziejaus ir jo filialo Obeliuose ekspozicijas, lankė Rokiškio ir Obelių paveldo objektus, o jau visai vakarop – Anykščių regioninio parko direktoriaus Kęstučio Šerepkos ir jo komandos globojami apžiūrėjo Lajų taką ir jo apylinkes.
 
                      Dėkojame Rokiškio krašto muziejaus darbuotojams už nuoširdų svetingą priėmimą, apdovanotiesiems – už darbus, garbiems svečiams – už prisijungimą ir dalyvavimą, pranešėjams – už naudingą ir įdomią informaciją, buv. dvaro pastate įsikūrusios Obelių spirito varyklos  vadovams – už išskirtinę galimybę susipažinti su pastatu, technika/technologija, visiems renginyje dalyvavusiems – už gerą nuotaiką ir smagų pasibuvimą. Dar sykį visus su Tarptautine paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena!
 
D. Baltakio nuotr.
Paskutinį kartą redaguota2019 - 04 - 19

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas